Organik Bebek Tarhanası Faydaları

Organik Bebek Tarhanası Faydaları

Bebeklerin sindirim sistemleri başta olmak her şeyleri narindir. O nedenle bebeklerin yedikleri içtikleri giydikleri çok özel olmalıdır. 0-6 aylık bebeklerin beslenmesinde anne sütünden farklı bir gıda verilmesi doğru olmadığını çocuk doktorları başta olmak üzere bebek gelişim uzmanları belirtiyorlar.

Bebekler başta olmak üzere çocuklarda sindirim olayı henüz gelişmediği için anne sütünden farklı yiyecekleri sindirmeleri zor olmaktadır. Uzmanların anne sütüne en yakın ek gıda olarak tarhanayı öneriyor. Tarhananın içeriğinden dolayı hem sindirimi kolaydır, hem de içindeki besleyici mineral, protein ve yararlı besinlerden dolayı bebeğin sağlıklı gelişimine olumlu katkısı olmaktadır.

Tarhana, üretimde çok çeşitli sebzeler ve baharatlar kullanıldığı için çocuklar tarafından sıkça tüketilmesi gereken bir gıdadır. Sebze sevmeyen çocukların bile beğeneceği tarhanada birçok vitamin ve mineral bir arada bulunur ayrıca protein açısından da oldukça zengindir.

Tarhana çorbası, bağışıklık sistemini güçlendirir. İçeriğinde bulunan likopen ve kalsiyum sayesinde kemikleri güçlendirir.

Tarhana çorbası doyurucu bir gıdadır, o nedenle başta bebekler olmak üzere doyma problemi olan az gıda ile doyum hissine ulaşmak isteyenler için oldukça idealdir. Tarhana çorbası koyu bir kıvamda olduğu için doyurucudur ve bu yüzden bebek ve çocuklar kolaylıkla tüketebilirler.

Sindirim açısından da sorun çıkarmayan hatta sindirimi düzenleme özelliği bulunan tarhana bebek, çocuk, genç, yaşlı herkes tarafından güvenle tüketilebilir.

  • Bağışıklık Sistemini Güçlendirir
  • Grip Ve Soğuk Algınlığına İyi Gelir
  • Enerji İhtiyacını Karşılar
  • Sindirimi Düzenler, Kolaylaştırır
  • Çocuklar İçin Çok Besleyicidir
  • Kalsiyum Yönünden Zengindir
  • Kemik Güçlendirir, Kemik Gelişimine Katkı Sağlar

Tarhana içinde bulundurduğu zengin kalsiyum nedeniyle kemik gelişimi başta olmak üzere kalsiyum gerekli olan dişlerin gelişiminde de büyük rol oynamaktadır.