Organik Bebek Tarhanası Nedir

Organik Bebek Tarhanası Nedir?

Tarhana yapımında takip edilecek süreç aynıdır. Karışıma dahil edilecek sebze ve baharatlar karıştırılır belli bir süre mayalanmaya bırakılır. Fermantasyon (mayalanma) sonucunda oluşan hamur kurumaya bırakılır, kuruyan hamur öğütülerek paketlenecek hale getirilir, belli ağırlıklarda paketlenerek satışa sunulur. Tarhanada yaşanan süreç aşağı yukarı aynıdır. Tarhananın organik olmasına bağlı olarak içerisine katılanların özelliği değişmektedir. Organik tarhanalarda kullanılan bütün sebze ve baharatların tamamı organik olmak zorundadır.

Organik bebek tarhanası hem organik sebze ve baharatlar kullanılacak hem de kullanılan sebze ve baharatların bebeklere dokunmaması bebeklerin sindirim sistemine uygun olması gerekmektedir.

Organik Bebek Tarhanası Nedir? Sorusunun cevabı kısaca tarhana yapımında kullanılan bütün ürünlerin organik olduğunun göstergesidir.

Bebek tarhanası içeriğinde bebeklerin sindiriminde zorluk çekecekleri gıda maddelerinin olmaması ilk kuraldır. Bebek tarhanasının içinde acı, baharat, gaz yapıcı gıdalar olmamalıdır. Tombul organik bebek tarhanasını diğer tarhanalardan farklı kılan özelliklerin başında kullanılan yoğurttan kuru soğana kadar bütün malzemelerin organik olması gelmektedir. Tombul Organik Bebek Tarhanasını farklı kılan diğer bir husus ise fermantasyon (mayalanma) sürecidir. Tarhana yapımında mayalanma süresi çok önemlidir. Mayalanma- fermantasyon süresinin ürün kalitesini yakından etkilediği için en iyi Tombul Tarhana geleneksel olarak annelerimizin uyguladığı mayalanma süresini uygulamaktadır.

Bebek gelişim uzmanları başta olmak üzere uzmanlar tarhananın bebekler ve çocuklar için en ideal ek gıda olduğunu belirtiyorlar. Özellikle 6 ay ve sonrasında bebeklerin ek gıdaya yavaş yavaş geçmesi gerektiğine vurgu yapan uzmanlar, bebekler için en uygun en gıdanın bebek tarhanası olduğunun üzerinde duruyorlar.

Bebeğinizin ve çocuğunuzun ek gıda ihtiyacını tarhana ile karşılayabilirsiniz.

Konu bebekler ve çocukların tüketeceği gıda maddeleri olunca anne babalar kadar bizlerde ürettiğimiz ürünlerin bebekler ve çocuklar için besleyici, doyurucu, bağışıklık sistemini güçlendirici olması için gayret ediyoruz.

Tombul Organik Bebek Tarhanası İçindekiler

  • Organik buğday unu,
  • Organik taze kırmızı biber(kapya biber),
  • Organik yoğurt,
  • Organik kuru soğan
  • Organik havuç
  • Organik domates,
  • Organik ısırgan otu,
  • Organik maydanoz,
  • Organik kuru nane,
  • Organik ekşi maya,

Tombul Organik Bebek Tarhanası içerisinde kullanılan bütün gıda maddeleri organiktir ve her birisinin organik üretil olduğunu gösteren “Organik Üretim Sertifika“ları mevcuttur. Bebeğine organik tarhana yedirmek isteyen anne babalar güvenle Tombul Organik Bebek Tarhanasını tercih edebilirsiniz.